Gimdymas sukelia daug streso naujagimiui ir mamai

Menstruaciniai ciklai labai skiriasi, todėl sunku pasakyti, kada tiksliai yra geriausias laikas atlikti nėštumo testą, nes tai gali skirtis kiekvienam žmogui. Tačiau pravartu nėštumo testą atlikti praėjus dviem savaitėms po nesaugių lytinių santykių.

Kokių rezultatų galite tikėtis?

Geriausias laikas atlikti nėštumo testą yra pasibaigus mėnesinėms. Kuo anksčiau atliksite testą, tuo tikslesnis jis bus. Apskritai dauguma nėštumo testų namuose yra 99% veiksmingi, kai jie naudojami teisingai. Tačiau jei atliksite testą per anksti po neapsaugoto lytinio akto, jis gali būti neigiamas, net jei esate nėščia. Jei po neigiamo testo mėnesinių nepasireiškia, gali tekti atlikti kitą testą.

Ką apie ankstyvus nėštumo testus?

Kai kurie ankstyvieji nėštumo testai gali aptikti nėštumo hormonus šlapime praėjus aštuonioms dienoms po ovuliacijos. Tačiau šie bandymų rezultatai gali būti ne tokie tikslūs. Laukdami kiek įmanoma ilgiau, kol atliksite testą, bus gauti tiksliausi rezultatai. Žinoma, nėštumo testą galite atlikti kuo anksčiau. Tiesiog atminkite, kad jūsų rezultatai gali būti ne visai tikslūs ir greičiausiai turėsite atlikti bandymą dar kartą po kelių dienų ar savaičių.

Kaip veikia namų nėštumo testai?

Nėštumo testai nustato nėštumo hormoną , vadinamą žmogaus chorioniniu gonadotropinu arba hCG. HCG yra būdingas tik nėštumui ir yra aptinkamas šlapime arba kraujyje, o tai reiškia, kad jis išsiskiria tik tada, kai moteris yra nėščia. Kadangi hCG organizme kaupiasi šiek tiek laiko, per anksti atliktas nėštumo testas gali pasirodyti neigiamas, jei žCG kiekis organizme yra per mažas, kad jį būtų galima nustatyti.

Kaip sužinoti, ar mano nėštumo testas yra tikslus?

Geriausias būdas gauti tikslų nėštumo testą – palaukti ir atlikti jį tinkamu laiku. Darant nėštumo testą per anksti, padidėja klaidingai neigiamo testo tikimybė, nes jūsų hCG lygis gali būti per mažas, kad jį būtų galima nustatyti.

Taip pat naudinga pirmiausia atlikti nėštumo testą ryte, nes tada hCG koncentracija šlapime bus labiau koncentruota. Jei geriate per daug vandens, taip pat galite gauti klaidingai neigiamą nėštumo testą, nes jūsų šlapimas bus per daug atskiestas.

Klaidingai teigiamo nėštumo testo tikimybė yra neįtikėtinai maža (tik apie 1% ), tačiau taip gali atsitikti. Dažniausias nėštumo testas namuose yra šlapimo tyrimas, kurio tikslumas paprastai yra 99%. Kita vertus, kraujo tyrimai atliekami gydytojo kabinete. Paprastai jie gali nustatyti mažesnį hCG kiekį kraujyje nei šlapimo tyrimas. Kraujo nėštumo testai taip pat gali nustatyti, ar moteris pastojo anksčiau nei šlapimo tyrimai (po 6-8 ovuliacijos dienų).

Klaidingai teigiamas nėštumo testas gali įvykti, kai kiaušinis apvaisinamas, bet nėštumas nėra perspektyvus. Tai vadinama cheminiu nėštumu . Kai kuriuose vaisinguosiuose vaistuose taip pat yra hCG, todėl atliekant nėštumo testą maždaug tuo pačiu metu, kai vartojote vieną iš šių vaistų, testas taip pat gali būti klaidingai teigiamas.

Galite pastebėti kitus ankstyvo nėštumo požymius , tokius kaip jautrios krūtys, pykinimas ar nuovargis. Papildomi nėštumo požymiai gali padėti patvirtinti nėštumo testo tikslumą.

Patarimai, kaip gauti tikslius nėštumo testo rezultatus

  • Išbandykite pirmą kartą ryte.
  • Prieš atlikdami tyrimą, negerkite per daug vandens.
  • Kuo ilgiau lauksite, kol atliksite testą, tuo tikslesnis bus jūsų rezultatas.
  • Jei bandote pastoti, svarbu sekti savo mėnesines.
  • Perskaitykite savo namų nėštumo testo instrukcijas.

  Kada turėčiau kreiptis į gydytoją po teigiamo nėštumo testo?

  Gavus teigiamą nėštumo testą, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į gydytoją . Jūsų gydytojas galės patvirtinti jūsų nėštumą papildomais tyrimais ir galbūt ultragarsu (priklausomai nuo to, kiek esate toli). Jūsų gydytojas taip pat nustatys priežiūros rutiną ir atsakys į visus jūsų klausimus apie rūpinimąsi savimi nėštumo metu.

  Auksinė valanda reiškia pirmąją valandą po gimimo, kai motina be pertraukų prilaiko savo kūdikį oda prie odos. Skiriant šį laiką padeda stabilizuoti naujagimį, sumažėja motinos ir kūdikio įtampa, skatinamas motinos ir kūdikio ryšys ir pagerėja žindymo rezultatai.

  Pagrindiniai pasiėmimai:

  • Auksinė valanda yra pirmoji valanda po gimimo, kai mama be pertraukų prilaiko savo kūdikį oda prie odos.
  • Oda prie odos skatina motinos ir vaiko ryšį, kūdikio temperatūros ir gliukozės stabilizavimą bei geresnius žindymo rezultatus.
  • Gimdymo komplikacijos gali atitolinti gebėjimą atlikti „oda prie odos“.
  • „Oda prie odos“ yra galimybė po C pjūvių, bet ne visada garantuojama.
  • Į savo gimdymo planą įtraukite odos laikymąsi ir pasikalbėkite su akušeriu / akušere apie jo naudą ir galimas komplikacijas, kurių galite tikėtis gimdymo metu.

  Kas atsitinka po kūdikio gimimo?

  Kai jūsų kūdikis pirmą kartą įkvepia, jo kūne pradeda įvykti daugybė fiziologinių pokyčių . Šie pokyčiai būtini, kad perėjimas egzistuotų už gimdos ribų. Jūsų kūdikis buvo saugus ir šiltas jūsų gimdoje ir yra pripratęs prie ramybės tamsioje, tylioje aplinkoje.

  Gimdymas sukelia daug streso naujagimiui ir mamai. Jų abiejų kūnai tiek daug išgyvena gimdymo ir gimdymo metu. Auksinė valanda yra svarbus metodas, padedantis sumažinti stresą ir skatinti ramią bei sveiką aplinką.

  Kol kūdikis patiria daugybę fiziologinių, emocinių ir hormoninių pokyčių, mama taip pat patiria savo pokyčius . Motinos hormoniniai pokyčiai atsiranda iškart po gimdymo. Estrogeno ir progesterono lygis pradeda mažėti, o tai gali prisidėti prie emocinių nuotaikų svyravimų ar pogimdyminio bliuzo jausmo.

  Motinos oksitocino lygis didėja, sukeldamas meilės jausmus ir poreikį apsaugoti kūdikį, taip pat skatina ryšį su kūdikiu. Oksitocinas sukelia gimdos susitraukimą, o tai sumažina kraujo netekimą ir inicijuoja organo susitraukimo procesą.

  „Oda prie odos“ svarba

  Auksinės valandos metu kūdikis iškart paguldomas ant nuogos mamos krūtinės, pilvo ir apklojamas antklodėmis. Mamos odos šiluma padės kūdikio temperatūrai stabilizuotis. Šis artumas leidžia kūdikiui užuosti mamos kvapą ir išgirsti pažįstamą jos balsą. Mama taip pat galės užuosti savo kūdikio kvapą.

  Laikymas prie odos po gimdymo pagerina žindymo rezultatus . Ankstyvas žindymas leidžia kūdikiui pradėti maitinti krūtimi, o spenelių stimuliavimas suaktyvins motinos hormono prolaktino išsiskyrimą, kuris sukelia motinos pieno gamybą. Ankstyvas žindymas taip pat padeda stabilizuoti kūdikio gliukozės kiekį kraujyje.

  Motinoms, kurios neplanuoja žindyti, oda prie odos vis dar yra labai naudinga tiek mamai, tiek kūdikiui ir neturėtų būti atmesta.

  Auksinės valandos pertraukos

  Ne visada įmanoma nedelsiant laikyti odą prie odos. Tam tikromis aplinkybėmis kūdikį reikės nunešti į šildytuvą tolesniam įvertinimui ir intervencijai:

  • Kūdikis patiria diskomfortą – širdies susitraukimų dažnio sumažėjimą arba kvėpavimo pasunkėjimą.
  • Motina patiria nelaimę – sulėtėja širdies ritmas, pasunkėja kvėpavimas, prarandama sąmonė arba atsiranda kraujavimas.
  • Mekonis (kūdikio išmatos) esantis vaisiaus vandenyse, dėl kurio kūdikis gimsta sunkiai.
  • Priešlaikinis gimdymas, kuris laikomas pernelyg pavojingu, kad būtų galima nedelsiant laikyti odą prie odos.
  • Cezario pjūvis – kai kuriose situacijose kūdikiui gali tekti eiti tiesiai į šildytuvą, tačiau dažnai po C pjūvio galima laikyti odą prie odos.

  Auksinės valandos pasisakymas

  Į savo gimimo planą būtinai įtraukite laikymąsi oda prie odos. Pasikalbėkite su savo akušeriu ar akušere, kad praneštumėte jiems apie jūsų pageidavimus ir užduokite visus jums rūpimus klausimus. Kai kurios šeimos nusprendžia samdyti gimdymo doulą , kuri padėtų ir padėtų ginti jų norus.

  Auksinė valanda reiškia svarbiausias pirmąsias akimirkas, kurias išgyvenate su savo naujagimiu. Šį laiką reikia skatinti ir saugoti. Užduotys, kurių reikia po gimdymo, pvz., naujagimio įvertinimas, APGAR balai, vitamino K injekcija ir eritromicino akių tepalas, gali būti atliekamos, kai kūdikis ilsisi ant motinos. Jei nėra komplikacijų, pirmenybė teikiama odai prie odos.

  Pasikartojantis nėštumo praradimas (RPL) yra akušerinė būklė, glaudžiai susijusi su emociškai traumuojančia patirtimi ir tolimesnėmis socialinėmis pasekmėmis. Nepaisant didelių klinikinių ir eksperimentinių tyrimų pastangų, kai kurie pagrindiniai klausimai, susiję su RPL veiksniais ir veiksmingais gydymo metodais, lieka moksliškai neatsakyti.

  Pagrindiniai pasiėmimai:

  • Pasikartojantis nėštumo praradimas yra dviejų ar daugiau nėštumų nesėkmė, kurios paplitimas yra nuo 1 iki 2%.
  • Nepaisant didelių tyrimų ir tyrimo pastangų, 50–75% RPL atvejų etiologija lieka nenustatyta.
  • Norint nustatyti RPL etiologiją, rekomenduojami antifosfolipidiniai antikūnai, skydliaukės patologijų ir gimdos anatomijos anomalijų įvertinimai.
  • Nepaisant įvairių empirinių valdymo galimybių, nėra aukštos kokybės įrodymų, kad koks nors gydymas būtų naudingas RPL prevencijai.
  • Makšties mikronizuotas progesteronas gali turėti teigiamą poveikį gimstamumui, nors tai nėra įprasta rekomendacija.

  Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE) ir Amerikos reprodukcinės medicinos draugijos (ASRM) duomenimis, pasikartojantis nėštumo praradimas apibrėžiamas kaip dviejų ar daugiau nėštumų nesėkmė, diagnozuota ultragarsu arba patvirtinta histopatologiniu tyrimu. Nėštumo apibrėžimas apima ir spontaniškai, ir taikant pagalbinio apvaisinimo technologijas pastojusias pastojimus, o negimdinis ir krūminis nėštumas bei implantacijos nesėkmės į šią kategoriją neįtraukiami.

  Numatomas RPL paplitimas yra 1–2 proc. Apytikslis dviejų, trijų ir daugiau persileidimų iš eilės dažnis yra atitinkamai 5% ir 1%.

  Rizikos veiksniai

  Nepaisant didelių tyrimo pastangų, 50–75% RPL atvejų nenustatytas joks priežastinis veiksnys.

  Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite https://animale-me-gummies-official.top/lt/vyru-psichikos-sveikatos-issukiai/ .

  Contents